Probux (PTC)

ProBux – Részletes leírás

 

 

 

A ProBux 2012.08.28-án indult és egy hagyományos PTC (Paid to Click) oldal, amiknek elsősorban az a fő jellemzője, hogy befektetés nélkül is lehet némi zsebpénzt keresni. Általában ilyen oldalakkal nem foglalkozok a blogomon, de a ProBux többek között azért került fel a listára, mert a naponta kötelezően adott úgynevezett Fix hirdetésekért már Standard, azaz ingyenes tagoknak is $0,01-t fizet, ami elég jó a hasonló PTC oldalakhoz képest. További nagy előnye, hogy a kifizetés instant, vagyis azonnali és itt is lehetőség van referáltakat bérelni, akik kattintásai után további jövedelemre tehetünk szert.

Tagságok

ProBux-on 3 tagsági szint van:
  • Standard – Free azaz ingyenes
  • Gold – $70/év
  • Ultimate – $780/év
Mielőtt bemutatnám a részletes adatokat a különböző tagságokhoz, szeretném elmondani, hogy a ProBux-on én jelenleg Standard tagságban vagyok és a közeljövőben ezen nem is kívánok változtatni, csak akkor, ha az aktív direkt referáltjaim száma eléri az 50-et. Éppen ezért a Gold tagságról még nincs tapasztalatom, de a neobux-nál szerzett tapasztalatok alapján erős a gyanúm, hogy itt se nagyon éri meg Gold tagságot váltani csak azért, hogy több referáltat béreljünk. Szóval ha valaki komolyabban akar referált bérléssel foglalkozni, az véleményem szerint csak Ultimate tagság vásárlásával gondolkozzon ilyenen. Viszont az eddigi tapasztalataim alapján némi kis mellékjövedelem Standard tagság mellett is elérhető referált bérléssel. Erről lejjebb olvashattok.
Szerk: 2013.02.15-én előfizettem a Gold tagságra, mivel már van 20 aktív direkt referáltam és számításaim alapján, az utánuk kapott jutalékok  már kitermelik a Gold tagság árát, sőt profit is keletkezik.

A következő képen a különböző tagsági szintekhez kapcsolódó kattintási értékek és kedvezmények láthatók. Nagyításhoz kattints a képre:
member

Referáltak, referált bérlés

Az egyik ok amiért a ProBux-ot választottam a rengeteg PTC oldal közül, az a referált bérlés. Ugyanis ezen az oldalon is lehetőségünk van referáltakat bérelni, akár a kattintásokkal összegyűjtött pénzből, akár egy kis befizetéssel. Mivel a saját kattintásokért is többet fizet a ProBux (mint pl. a neobux), ezért abból indultam ki, hogy itt talán aktívabbak lesznek a bérelt referáltak is. Már ha egyáltalán valós személyekről beszélhetünk ugye, de mivel erről nem tudunk egyértelmű bizonyosságot szerezni, ezért feltételezzük azt, hogy így van, bár a elég nyilvánvaló tud lenni, hogy ez egy szabályozott dolog. Számunkra viszont ez kevésbé bír jelentőséggel. Az egyetlen dolog ami érdekel, hogy miként tudunk ezzel nyereséget termelni. Ehhez a következő részben olvashatjátok majd el az én általam üzemeltetett stratégiát, amelyet Standard tagság mellett használok. A referáltak bérléséhez és kezeléséhez a Segédanyagban találtok segítséget (hamarosan).
A bérelt referáltaknál természetesen sokkal jobb az, ha vannak direkt referáltjaink, ugyanis ők nem kerülnek semmibe, de a kattintásaikért mégis kapunk egy kis jutalékot. Persze ez nem túl sok, ahogy a fenti táblázatban is látjátok. Standard tagság esetén csupán $0,0005 a 4 napi Fix hirdetésre. Ettől függetlenül ezért megéri hirdetni a ProBux-ot a referál linkünkkel, mert az ingyen pénz mindig jól jön.

Stratégia referált bérléshez

Az én stratégiám Standard tagság mellett elég egyszerű és nem is igényel túl sok időt. Az nyilvánvalóvá vált számomra, hogy hosszú távon referáltak cserélgetésével nem lehet nyereséget termelni, mert a költségek elviszik a nyereségünket. Ezért én azt csinálom, hogy elkezdek referáltakat bérelni és ahogy termelik a pénzt, úgy veszek újabb adagot, amennyit a termelt bevételből lehet egy hét után. Mert ugyebár a fenti táblázatban is látható, hogy két bérlés között minimum 1 hétnek kell eltelnie.
Szóval tegyük fel bérelünk első körben 20 referáltat, akik termelik nekünk a pénzt. Az eddigi tapasztalataim alapján nagyjából 1,32 a napi kattintási átlaguk (Avg) és ha ezt megszorzom a kattintásaik után járó összeggel ($0,005), akkor kijön, hogy átlagban naponta $0,132-t (20×1,32x$0,005) termelnek (természetesen ez nem fix, mert minden nap más értékek jönnek ki). Így az 1 hét alatt összesen termelnek $0,931-t, amihez hozzá jön a mi kattintásaink értéke, ami ha csak a 4 fix hirdetéssel számolok, akkor $0,01×7=$0,07. Tehát összesen összejön $1 1 hét alatt a 20 bérelttel. Ebből tudunk bérelni újabb 3 referáltat, aminek a költsége $0,6.
Én úgy terveztem, hogy addig folytatom ezt a folyamatot, amíg el nem érem a maximálisan bérelhető 200 főt, ugyanis ahogy növekszik a béreltek száma, úgy emelkedik a napi hozam is, így mindig egyre többet tudunk bérelni. Viszont mivel a bérlés ideje 30 nap, ezért a 4. hét után már az első körben bérelt referáltak ideje lejár. Mivel közben én nem cserélek le senkit (hiszen az újabb plusz költség), ezért leghamarabb ilyenkor szoktam rájuk nézni, vagyis amikor már csak 1-2 nap van hátra a bérleti idejükből. Megnézem a kattintási átlagukat, és akinek 2 fölött van az Avg, azt meghosszabbítom különösebb ellenőrzés nélkül újabb 30 napra. A következő képen az alsó referált pl. ilyen, akit pirossal aláhúztam:
rentedref1
Akiknek 1,5 és 2 között van az Avg, azoknál megnézem, hogy az elmúlt 1 hétben mennyire voltak aktívak. Ha viszonylag rendszeresen kattintottak, akkor őket is meghosszabbítom újabb 30 napra, ha nem, akkor pedig hagyom lejárni. Ugyan úgy, mint azokat, akiknek 1,5 alatt van az Avg-jük. A fenti képen elég sok ilyen látható. Arra viszont figyeljünk, hogy azért is fizetnünk kell, amikor lejár a bérleti idő és nem hosszabbítjuk meg őket. Az eddigi tapasztalatok alapján ezért $0,02-t vonnak le fejenként (neobux-on $0,04-et vontak tőlem rendszeresen).
A következő képen egy olyan referált statisztikája látható, aki nem kattintott rendszeresen az utóbbi napokban, ezért őt nem hosszabbítom meg:
rentedref2

Ő viszont látszik, hogy elég rendszeresen kattintott, úgyhogy meghosszabbítom:
rentedref3
A referáltak statisztikáit az utolsó néhány napra úgy tudjuk megjeleníteni, hogy a kis kék felkiáltójelre felkjel kattintunk a sor végén. Ez is egy jó tulajdonsága a ProBux-nak, hogy már Standard tagok is megnézhetik.
Tehát a stratégia röviden annyi, hogy bérelünk, bérelünk, bérelünk, a jókat hosszabbítjuk, a rosszakat hagyjuk lejárni. Amikor elérjük azt a darabszámot, ami elegendő (max 200), akkor pedig hagynunk kell lejárni őket sorban és ilyenkor már nem bérelünk újakat, csak azt a néhányat hosszabbítjuk meg, akik jól dolgoznak. Így folytatjuk addig, amíg elérünk egy minimális darabszámot, ami alá nem engedjük és mivel közben nem béreltünk, ezért ugyebár szaporodik a pénzünk, amit immáron kikérhetünk.
Természetesen ez se egy irdatlanul gyors pénzkereseti lehetőség, de az eddigi tapasztalatok alapján csak így lehet standard tagság mellett hosszú távon nyereséget kihozni a bérelt referáltakból. Amikor pedig elérjük a minimális darabszámot és kikértük a pénzt, akkor a folyamat indul elölről és ezt elméletileg bármeddig lehet ismételni, amíg a feltételek nem változnak.

ProGrid

A ProGrid egy négyzethálóval ellátott kép, amiben a kis négyzetekre kattintva újabb hirdetések jelennek meg. Ezekért viszont nem fizetnek, hanem lehetőség van nyerni velük. A legnagyobb összeg ami így nyerhető egy hirdetéssel $2, de nyerhető $0,1, $0,25 és $0,5 is. Standard tagok egy nap maximum 20 négyzetre kattinthatnak, vagyis 20 hirdetést nézhetnek meg így.
progrid

Fizetési processzorok

ProBux-on jelenleg 3 fizetési processzort fogadnak el. A Payza, PayPal és a LibertyReserve. Mindháromról lehet befizetni és kifizetést kérni rá, de tudomásom szerint kifizetést csak arra lehet kérni, amelyikről befizettünk.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése